Formularz został wyłączony!
Minął termin przewidziany przez organizatora - 2019/09/10 11:29:00
Kliknij tutaj aby dodać zgłoszenie jako administrator.
Sprawdź:
Formularz stworzony za pomocą strony www.zgloszenia24.pl
Sprawdź nową wersję!
Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM - Sekcja Wsparcia

POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ (PCPM) jest organizacją pożytku publicznego (KRS: 0000259298), udzielającą pomocy humanitarnej i rozwojowej na świecie oraz pomagającą ludziom dotkniętym skutkami kryzysów humanitarnych - zarówno konfliktów zbrojnych, jak i klęsk żywiołowych. Fundacja została powołana, by łagodzić następstwa kryzysów humanitarnych oraz umożliwiać ich ofiarom otrzymywanie pomocy z Polski.  

 

MEDYCZNY ZESPÓŁ RATUNKOWY PCPM / Poland Emergency Medical Team powstał w 2014 r i jest pierwszą w Polsce ochotniczą grupą szybkiego reagowania na klęski żywiołowe oraz kryzysy humanitarne poza granicami RP. Jest także jednym z nielicznych zespołów w Europie, który bierze udział w procesie certyfikacji WHO jako EMT (Emergency Medical Team) Type 1. Zespół niósł dotychczas pomoc m.in.: cywilom poszkodowanym przez wydarzenia na Ukrainie, uchodźcom syryjskim w Libanie, uchodźcom z Sudanu Południowego w Ugandzie, ludności dotkniętej przez powodzie w Peru i Bośni i Hercegowinie oraz po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Jego trzonem jest obecnie blisko 90 lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek oraz psychologowie, ratownicy specjalistyczni i logistycy. Zespół dysponuje również specjalistycznym sprzętem, gotowym do użycia ​w każdym momencie.

Do Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM poszukujemy członków Sekcji Wsparcia - osób chętnych do techniczno - logistycznego wsparcia działań, zarówno w trakcie misji zagranicznej jak i w kraju.

Niezbędne wymagania:

 • dyplomy i certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe przydatne w działaniach Zespołu (techniczne, administracyjne, medyczne)
 • aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu - jeżeli dotyczy
 • co najmniej 1 rok doświadczenia w wykonywanym zawodzie
 • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym - znajmość będzie weryfikowana
 • dyspozycyjność - gotowość do uczestnictwa w szkoleniach organizowanych w ciągu roku. Lokalna sekcja wsparcia gotowa do prac w logistycznych w magazynie w Warszawie. Wyjazdowa sekcja wsparcia gotowa do udziału w kilkutygodniowych misjach (w tym gotowość do wyjazdu w ciągu 24 godz. od postawienia Zespołu w stan gotowości)
 • brak przeciwwskazań psycho-fizycznych:
  - odporność na stres i pracę w ekstremalnie trudnych warunkach 
  - umiejętność pracy pod presją czasu i zdolność szybkiego rozwiązywania problemów
  - zdolność do logicznego i analitycznego myślenia
  - dobra sprawność fizyczna

  Mile widziane:
 • umiejętność szukania rozwiązań przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi
 • zdolnośc do zbudowania czegoś z niczego
 • doświadczenie w pracy poza granicami Polski np. na misjach humanitarnych
 • znajomość innych języków obcych
 • umiejętności przydatne na misjach

Oferujemy:

 • uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach, zyskując wiedzę i umiejętności wykraczające poza zakres codziennej pracy 
 • możliwość niesienia pomocy w najdalszych zakątkach Świata
 • szansę na sprawdzenie się w ekstremalnych warunkach pracy
 • częste wizyty w marketach budowlanych i zajęcia z majsterkowania

Kolejne etapy rekrutacji:

 • W ciągu 14 dni od zakończenia etapu zbierania aplikacji, wybrani Kandydaci zostaną zaproszeni na 2 dniową praktyczną część rekrutacji, która odbędzie się w terminie 27-29 września.
 • Przed przystąpieniem do drugiego etapu, zakwalifikowani Kandydaci zostaną poproszeni o:  zdjęcia paszportowego (niezbędne do przygotowania identyfikatorów), przesłanie kopii ubezpieczenia NNW, ewentualnie innych dokumentów

Osoby zainteresowane prosimy o przygotowanie CV - preferowane w języku angielskim i załączenie do poniższego kwestionariusza.
Po prawidłowym wypełnieniu i wysłaniu formularza, na skrzynkę e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca zgłoszenie.


Prosimy o zawarcie w CV następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji obecnej i przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

Informacje i Pomoc
Do zakończenia zgłoszeń pozostało:
Zakończony
Wysłanych zgłoszeń: 4
Pozostało 296 wolnych miejsc
Liczba zgłoszeń: 4 / 300
Termin automatycznego zamknięcia formularza: 2019-09-10 11:29
Automatyczna wiadomość - po oddaniu zgłoszenia otrzymasz automatyczną wiadomość